czwartek, 1 lipca 2010

Początki - pierwsza dostawa

Już nie pamiętam dokładnie jak trafiłam na temat scrapbookingu. Pierwszy kontakt to blog MAGME, ale jakoś nie pociągnęło mnie to od razu. I później jakoś tak zapałałam miłością, nie wiem dlaczego. Może dlatego, że bardzo lubiłam robić dla innych kartki. Nie zdarzało mi się to zbyt często, ale sprawiało wiele radości. A scrapbooking daje na tym polu tak wiele możliwości. Szkoda tylko, że w naszych sklepach papierniczych wciąż te wszystkie różne ciekawe materiały nie są dostępne. Rzadko zdarza się taki porządny sklep, gdzie znaleźć można coś wyjątkowego.
Dlatego też postanowiłam zaopatrzyć się w dwóch sklepach internetowych: Scrap.com.pl i Kreatywny zakątek. Oto teraz moje różności: trochę papierów, troche kwiatków, troszkę tuszu i ćwieków oraz kilka narzędzi.

Już powstała z nich pierwsza praca, kartka w pudełku z okazji ślubu mojej kuzynki. Nią jednak pochwalę się jak tylko zrobię jej kilka ładnych zdjęć. :)
Pozdrawiam!1 komentarz:

  1. Zakupy bardzo udane! Dla mnie podstawowym narzędziem pracy jest trymer - polecam, duża oszczędność czasu i nerwów przy cięciu papieru ;)Z czasem dorobisz się na pewno własnego wspaniałego warsztatu, chociaż każda scraperka komponuje go chyba przez cały czas ;) Bardzo przydaje się również mata do cięcia (trochę mi było na nią szkoda na początku, ale jest warta każdej złotówki) i precyzyjny nożyk, który można na początku zastąpić nożem do tapet :)Do cięcia musi być stalowa linijka - plastikowe i aluminiowe odpadają, bo nożyk w nie wchodzi :/ Jako że stalowa droga, moim zamiennikiem okazał się stalowy kątownik budowlany ;)) jasne, że linijka poręczniejsza, ale idzie się przyzwyczaić ;)

    Druga sprawa to papiery i dodatki. Na początek najlepiej jest kupować papiery z jednego zestawu. Po prostu o wiele łatwiej się tworzy, jeśli można wybierać spośród wielu elementów, które się ładnie komponują. Poza tym trzeba się mieć na baczności, jeśli chodzi o okazje! Do dziś mam jeszcze papiery, które kupiłam na początku w okazyjnej cenie bo ciężko je z czymś skomponować...

    Tyle rad - powodzenia!!! :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie zapraszam do pozostawienia śladu po sobie :)