wtorek, 3 stycznia 2012

Choinka i prezenty gwiazdkowe/Christmas tree and gifts

W te święta zamarzyła mi się żywa choinka z jadalnymi ozdobami. I udało się! Najlepszy dowód na to, że jeśli bardzo czegoś pragniesz to dasz radę to zrobić. Ususzyłam owoce: jabłka, pomarańcze, cytryny i mandaryni. Zrobiłam ciasteczka według przepisu nieesia25 i pierniczki według przepisu od mojej koleżanki Oli. Przyozdabialiśmy je wszyscy lukrem i innymi słodkimi ozdobami. A w Wigilię to wszystko zawisło na choince.

This Christmas I wanted to have a real Christmas tree with eatable decorations. And I made it! It's the best proof that if you really want something then you can do it. I dried fruit: apples, oranges, lemons, mandarines. I made cookies based on recipe from nieesia25 and ginger cakes based on recipe from my friend Ola. We all decorated them with icing and other sweet decorations. At Christmas Eve we hang it on the tree. Najlepsza część dekorowania choinki/The best part of decorating the Christmas tree :)

Zrobiłam także torebeczki jako prezent dla siostrzenic mojego męża. Skorzystałam z tego wzoru. Użyłam włóczki Lena (60% bawełna, 40% akryl), szydełko 5mm.

I also made little bags as gifts for my husband's nieces. I used this pattern. I used Lena yarn (60% cotton, 40% acryl), crochet 5mm.


Czy Wy też lubicie samodzielnie robić prezenty dla najblizszych?
Do you also like making gifts for your relatives and friends?

Życzę Wam wszystkiego co najlepsze w nowym roku! I spełnienia wszystkich marzeń! Pozdrawiam!
I wish you all the best in New Year and that all your dreams come true! Bye!

3 komentarze:

  1. Widać, że piernikowe ozdoby są bardzo smaczne :)
    Życzę dużo dobrego w Nowym Roku.

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda! Są tak smaczne, że codziennie ubywają z choinki. Już zaczęłam dowieszać tradycyjne bombki, żeby nie stała taka "łysa".

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie zapraszam do pozostawienia śladu po sobie :)